ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
Jezdíme od roku 2005 - jak na saních a káře (Juliána), tak skijöring, bikejöring (Bořek, Michal).
Hradecký mid

Protože Bero už na trénincích zaostával, jeli jsme jen se 3 psy: Beena a Helga jako lídřice a Shadow jako zadák, s tím, že si od Boudovky půjčím dozadu Baddyho, Beenčina vrhového bratra. Na startu jsme je nemohli udržet, káru mi drželi dva chlapi. Odstartovali jsme luxusně, ale už po pár stech metrů bylo znát, že Beeně tohle ostré tempo už nesedí a začala mi tahat Helgu zpátky. Po dvou kilometrech už to myslela vážně a já zastavila, abych si Beenu vyměnila s Baddym. Jo, frajer jeden. Kondici a vůli běhat má ještě mnohem lepší než Bee, ale po přepřáhnutí mu trvalo asi další dva kilometry, než si otipoval situaci a začal své pozice zneužívat. Tu čuchnout, tam očurat strom... Helga z něj byla nepříčetná, protože Helga je zodpovědná a dává do běhu srdce, tak ji Baddy jako kochač dost rozčiloval... druhý den jsem dala Baddyho dopředu rovnou a nakonec jsem zas měnila za Bee, brzdila jsem kvůli ní stejně, už je to holt babička. Trať byla pohádková, městské lesy Hradce Králové jsou plné měkkých lesních cest... I s tím bržděním jsme byli 7. ze 12 týmů!!! Mezi šestkami alaskánů se čtyřmi psy! Byli skvělí, pro Baddyho a Bee to bylo určitě poslední MČR. Děkuju Báře, Mírovi, Bořkovi, Toničce...všem...že jsem mohla jet.
Závody psích spřežení opět na Točníku!

Měli jsme to autem od domu 15minut, tak jsme jeli nalehko a smečka spala ve svých kutloších a my pěkně v teplé posteli. :-)
Kompletní sestava zahrnovala celou naši rodinu a Lukáše Herčíka, našeho rodinného přítele. Juliána jela káru se 4psy v otevřené kategorii - MID 12km, Lukáš se samojedkou Annie koloběžku SPRINT 7km.

Jediná jsem jela se 4 psy, ostatní měli 6 psů!
1. den: 12km, 53:23 = 14,3km/h i s ukrutným výstupem (cca 600m šplhání)
2. den: 12km, 47:58 = 14,7km/h
CELKEM: 4. MÍST
O se ztrátou 2minut na 3 místo, čili o fousek!
Beena a Shadow odvedli perfektní výkon s plným nasazením, byla to radost! Bero a Helga taky běželi pěkně, ale moc dobře vím, že mají na víc.

3. MÍSTO Z 9 TÝMŮ!!!

Leader: Beena, Helga; wheel dogs: Shadow, Chucky (SH)
DSC_0075.JPG
DSC_0081.JPG
DSC_0082.JPG
Ve čtyřspřeží s tříkolkou jezdíme letos od 2.10. Momentálně máme naježděno kolem 50km (trasy 6-12km) v poměrně rychlém tempu, za které mohou prudké svahy Českého krasu.
Tento víkend nás čeká Reingers (MID 15km), za 14 dní domácí Točník (MID 17km). Zvažujeme Běleč a pak v zimní sezoně určitě dva saňové závody v kategorii MID.
Zúčastnili jsme se veselé letní akce v Sadské u Nymburka a všem ji doporučujeme!

Triatlon sestává z plavání přes jezero (150m), jízdy na kole (5,5km) a canicrossu (4,5km).
Po výlezu z vody je třeba, aby vám někdo (váš osobní handler :-)) přichystal ručník, oblečení na běh, chcete-li se převléknout, boty, helmu a kolo a aby vám oblékl psa do postroje, zatímco se připravujete. Bořek s Helgou startoval mezi prvními a já úplně poslední, abychom si stihli předat kolo, které jsme si střídali. Když jsem startovala já, byli už všichni (fotografové, závodníci) pryč a já jsem si udělala handlera sama. :-(
Bořek s Helgou měli pěkné plavání a velmi energický start bikejöringu, ale protože bylo na haskouna dost horko, v půlce trasy polevila a moc mu nešla dopředu. Tím pádem Bořek už běh nijak nehrotil a odběhli si to "na pohodu" - ale Helga v běhu zrovna makala naplno :-)
Shadow se během toho pendlování od jednoho stanoviště ke druhému dost vyšťavil a když jsme šli na start, vrhnul se do vody jako vydra. Plavali jsme pomalu, protože když dýchám pod vodou, tak to moc bublá a Shadow mě zachraňuje :-) Na kole byl prvně v životě, ale je statečný a navíc má trénink ze spřežení, se kterým běhá od 10 měsíců - pochopil, že tu vrzající obludu má táhnout a makat, ale byl trochu nejistý, že jsem na kole mnohem výš než na káře, takže když jsem na něj nervózně štěkala povely, trochu polevoval v tahu, než jsem ho zase nahecovala dopředu. Chudák nevěděl, že jsem nervózní proto, že sama na kole neumím a kdyby zabočil jinam a zabral, tak přeletím přes řídítka nebo se zřítím i s kolem nebo nějak podobně. Nakonec bylo to kolo veselé, po lesních písčitých cestách to byla pohoda a Shadow zjistil, že se může slušně proběhnout, že ho stíhám, tak z toho byl nadšený. Míjení psů bylo náročné, protože se chtěl seznamovat, ale nechal se přemluvit, aby šel dopředu. A běh byl taky na pohodu, nikam jsem nehnala a navíc jsem se vymázla v hlubokém písku o pařez.
Bořek byl v kategorii mužů 10. asi z 15 a já 9. ze 13. Na to, že jsme to brali výletně a nezávodili jsme, tak je to slušné a motivující :-) Hodně se umisťovali lidi s ESP, ohaři a pitbully..jó, těm to horko nevadí.
Děkujeme pořadatelům a taťkovi Hončíkovi! Bylo to fajn a příští rok zas!
Zahráli jsme s kapelou musherům na Eduardově midu v Jáchymově a vzali jsme si s sebou běžky a psy, abychom si při té příležitosti vyzkoušeli věhlasnou technickou trať.
Helga hárá, tak jela Beena a Shadow.
Bořek s Beenou vyjeli svižným tempem po umrzlém sněhu a odbruslili za obzor, což čekajícího Šedyho dostalo do obrátek. Když nás odstartovali, vystřelil jako žíznivá čára a rval mi za pas takovou silou, že jsme letěli ukrutnou rychlostí. Trať je velmi náročná - prudké stoupání i sjezdy, samé zatáčky, přejezdy mostků a lávek... Plužit se na některých místech nedá, protože cesta je úzká, musíte to prostě sletět dolů šílenou rychlostí a vybírat zatáčky. Shadow letěl a rval jak ESP celou cestu! Nadšený, šílený. Dost jsem se bála a vlivem toho čtyřikrát spadla v rychlosti, Shadow mě ještě několik metrů vlekl, než se otráveně zastavil a ohlédl na tu svou nemožnou lyžařku. Michal Tobiášek si na tuhle šílenou horskou dráhu zapřáhl 2 ESP a jeho průměrná rychlost byla 26km/h, maximálka 41km/h!!!
Fotky od Michala přidám během týdne, až je z něj vydyndám :-)
V termínu 11.-12.2. 2012 se konal náš tradiční závod psích spřežení Českou Kanadou. Za naše barvy závodil Bořek v kategorii MSKJ2 - tzn. lyžař se dvěma psy na midové trati 36km. Oba dny bylo azúro, teploty hluboko pod -15 st. C, chvílemi i -24! Sněhu tak akorát a já jsem mohla jen závidět. Bořek s Beenou a Helgou vybojovali bronzovou medaili (zlato získal Šarky s Černým a Joyem a stříbro Honza Bielik s Lentilkami, čtvrtý byl Udo Trummer. Já jsem si aspoň odpoledne vzala Shadowse poprvé před běžky (tvářil se, jako bych ho zapřahala běžně, prostě šel dopředu :-) ) - projeli jsme si asi 17km s Boudovkou a Dagem.
Beenčin brácha Buddy běžel ve čtyřspřeží (MB) s Viktorem Vlčkem, druhý brácha Oach a táta Kessie běželi v desítce s mou sestřičkou Sárou. Kessie a Oach nyní bojují na 100hodinovém Českém Nonstopu, držme jim pěsti!