ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Triatlon Železný pes 2012

Zúčastnili jsme se veselé letní akce v Sadské u Nymburka a všem ji doporučujeme!

Triatlon sestává z plavání přes jezero (150m), jízdy na kole (5,5km) a canicrossu (4,5km).
Po výlezu z vody je třeba, aby vám někdo (váš osobní handler :-)) přichystal ručník, oblečení na běh, chcete-li se převléknout, boty, helmu a kolo a aby vám oblékl psa do postroje, zatímco se připravujete. Bořek s Helgou startoval mezi prvními a já úplně poslední, abychom si stihli předat kolo, které jsme si střídali. Když jsem startovala já, byli už všichni (fotografové, závodníci) pryč a já jsem si udělala handlera sama. :-(
Bořek s Helgou měli pěkné plavání a velmi energický start bikejöringu, ale protože bylo na haskouna dost horko, v půlce trasy polevila a moc mu nešla dopředu. Tím pádem Bořek už běh nijak nehrotil a odběhli si to "na pohodu" - ale Helga v běhu zrovna makala naplno :-)
Shadow se během toho pendlování od jednoho stanoviště ke druhému dost vyšťavil a když jsme šli na start, vrhnul se do vody jako vydra. Plavali jsme pomalu, protože když dýchám pod vodou, tak to moc bublá a Shadow mě zachraňuje :-) Na kole byl prvně v životě, ale je statečný a navíc má trénink ze spřežení, se kterým běhá od 10 měsíců - pochopil, že tu vrzající obludu má táhnout a makat, ale byl trochu nejistý, že jsem na kole mnohem výš než na káře, takže když jsem na něj nervózně štěkala povely, trochu polevoval v tahu, než jsem ho zase nahecovala dopředu. Chudák nevěděl, že jsem nervózní proto, že sama na kole neumím a kdyby zabočil jinam a zabral, tak přeletím přes řídítka nebo se zřítím i s kolem nebo nějak podobně. Nakonec bylo to kolo veselé, po lesních písčitých cestách to byla pohoda a Shadow zjistil, že se může slušně proběhnout, že ho stíhám, tak z toho byl nadšený. Míjení psů bylo náročné, protože se chtěl seznamovat, ale nechal se přemluvit, aby šel dopředu. A běh byl taky na pohodu, nikam jsem nehnala a navíc jsem se vymázla v hlubokém písku o pařez.
Bořek byl v kategorii mužů 10. asi z 15 a já 9. ze 13. Na to, že jsme to brali výletně a nezávodili jsme, tak je to slušné a motivující :-) Hodně se umisťovali lidi s ESP, ohaři a pitbully..jó, těm to horko nevadí.
Děkujeme pořadatelům a taťkovi Hončíkovi! Bylo to fajn a příští rok zas!