ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
AGILITY - obrázek

AGILITY - obrázek

Diagnóza č. 1
Když mi bylo jedenáct a měla jsem doma dva roční mladé psy, chtěla jsem s nimi něco dělat. Protože jsem do té doby na vlastní kůži okusila jen vystavování, netušila jsem, jak se k výcviku dostat blíž. Až se jednou na mezinárodní výstavě psů v Chuchli 1997 objevilo agility jako exhibice a já hned odchytla slečnu Katku Bicanovou, která závodila s kolií Aramisem Chlumík. Vyprávěla mi o trénincích v Komořanech a já neváhala ani chvíli a přihlásila se na první kurz s osmiměsíčním Benjim. S německou ovčačkou Terry jsem začala běhat až v roce 1999 a s koliákem Coddym až v jeho čtyřech letech, v roce 2000. Terry se párkrát umístila i v A2 na menších akcích, ale Coddy vyběhal třídu A3, úspěšně v ní závodil tři roky a spolu jsme získali i titul Vicemistr republiky mládeže a Vicemistr Evropy juniorů. Přestože Coddyho průměrná rychlost nepřesáhla 4,4 m/s, byl jedinečný v tom, jak parkur miloval. Bylo pro něj odměnou už to, že mohl běžet. S Coddym jsem zažila jedinečný pocit souhry na parkuru, kdy agility oba bereme jako jednu velkou legraci...

No a Benji, to je kapitola sama pro sebe. Benjiho jsem si pro agility jako malá sama vybrala v útulku a od štěněte jsem si ho připravovala. Absolvovali jsme desítky tréninků v Jinonicích u Martiny Podešťové, Martiny Hodkové a Zdeňka Spolka, pak i v Komořanech a nakonec samostatně v Plzni. Benji byl do svých tří let pomalý a beagloidní, ale pak se něco změnilo a já Benjiho přestala stíhat. Nikdy jsem neměla vrcholové ambice, ale tuzemských závodů jsme projezdili hodně. A nezřídka si Benji vyběhal hlavní cenu. Spolu jsme získali titul Mistr Evropy juniorů (družstva), vicemistr Evropy juniorů v jednotlivcích, vicemistr České republiky (několikrát), vítěz Ligy mládeže 2001 a A3 Champion. Benji je dráček, a i když ve svých jedenácti letech už není tak rychlý jako dřív, stále se objevuje na prvních třech místech výsledkových listin.

Berishu jsem nikdy cíleně na agility nepřipravovala a jen občas ho vytáhnu na nějakou akci. Je to pro mě hlavně saňový pes a trekový tahoun. Ale už se mu taky podařilo leccos vyhrát, učí se i za pochodu. :o)

27.06.2008 15:24:55
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one