ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Dogtrekking Krajem Oty Pavla 2008

Dogtrekking Krajem Oty Pavla 2008 - obrázek

Dogtrekking Krajem Oty Pavla 2008 - obrázek

103,9 km, Machův mlýn
Michal odjel kalit s bývalými spolužáky, a tak jsem dostala s sebou i Beenku. Ve vlaku z Rakovníka jsem potkala Alenu Kohlovou a ze zastávky Zavidov nás svezl Kája Souček, který měl na hlavě cosi jako vánočku (upleteno z vlasů).

Večer proběhl ve stylu hippies, takže kromě dlouhých vlasů, rozevlátých košilí a zvonových kalhot se vyskytly i koláčky zajímavého složení a potom to složení i bez koláčků. :o) Po meetingu se tančilo a bavilo až do svítání - poslední písnička, kterou jsem zaslechla ze stanu, bylo Hare Krišna.

Ranní start byl volný - čas se nám měřil teprve od chvíle, kdy jsme fyzicky opustili kemp. Bero a Beena táhli jako kdybych byla kára, takže jsme zběsilým tempem proletěli lávky v údolí potoka Javornice, kde červená turistická trasa vede napříč meandry potoka. Před dvěma lety jsme tudy vedli trénink s Ivanem Ulčem- Michal měl mohutného ovčáka Montyho Hanky Kremlové a lávky si opravdu užíval. :o)

Brzy jsem se připojila k Vencovi s Olinkou a Apolenkou a Bahulici s Vikinou. Došli jsme svižným tempem na Zvíkovec, kde jsme ochotně odbočili z trasy, abychom se občerstvili před místním obchodem na návsi. A kdo tam neseděl u piva: Šmoťa s Ještěrem. Prošli jsme nádhernými lesními stezkami ke Skryjskému jezírku (se dvěma psy to bylo zajímavé) a dál do Skryjí, kde byla další hospoda s "akcí psovod" - bramboračka přímo pro nás. Ze Skryjí jsme pokračovali po zelené přes hájovnu Vlastec, jednoz mých nejoblíbenějších míst, kde lišky dávají dobrou noc. Pak Březová u Kublova - a Točník. U hradu jsem už asi potřetí potkala Báru Kazdovou s vypůjčenou australačkou Aimy - Bára měla výron na kotníku, se kterým šla od 14. kilometru!!! A pak už se setmělo a cesta ubíhala rychle - protože se blížilo občerstvení Pony teamu, a to se neodmítá. Kája rozléval teplé nápoje, lil do nich rum, točil pivo a zmrzlým půjčoval svetry. Prostě naše slunce. Odtud jsme se s Petrem Dvořákem vydali do nedalekého smrčí, kde bylo teplo a ticho, ideální místo ke spánku.

Dopřáli jsme si dlouhý bivak - vyráželi jsme v půl osmé ráno. Jenže moje svaly, které včera přes padesát kilometrů brzdily dva tažné psy, bolely jako čert. Zkusila jsem to rozhýbat, ale spíš se to zhoršovalo. Asi bylo lepší s nimi běžet nebo aspoň jít nonstop, ale ranní probuzení bylo krušné. Doprovodila jsem Petra ještě do Roztok u Křivoklátu, kam jsme přišli s Monikou a Mirou HU-rychem, a tam jsem si zavolala odvoz. Přišla jsem o krásný kus cesty - Kalubice, Pustověty, Týřovické skály a Krakovec... No jo, ale já bych z toho stejně v tu chvíli nic neměla - přetahovala bych se se psy a zvlášť sestupy, kdy bych potřebovala spíš kolečka než nohy, by byly šílené.

Hádejte, koho jsme cestou při odvozu z Roztok nabrali! Báru Kazdovou! A kde? Na sedmdesátém v Pustovětech! Bára šla s vymknutým kotníkem přes šedesát kilometrů...

Děkuju beauceroním pořadatelům za výborně zvládnutou akci a ještě lépe připravenou trasu! Moc se těším na příští rok a jsem si jistá, že Bera a Beenu v tandemu budu zapřahat už jedině před saně a káru...

Fotky zde: http://kolivlci.rajce.idnes.cz/Dogtrekking_Krajem_Oty_Pavla_2008_Berounka/

30.09.2008 12:36:54
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one