ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Chřibský dogtrekking 2010

Chřibský dogtrekking 2010 - obrázek

Chřibský dogtrekking 2010 - obrázek

Ve dnech 8.-11.4.2010 jsme se zúčastnili prvního letošního dogtreku, který pořádali Julinka a Marek Zrnovi ve Chřibech. Zkusili jsme jet autem: že by to mohlo být levnější, když auto naplníme, nebudeme se muset cpát do brněnského rychlíku se třemi velkými psy a navíc jsme měli v plánu stavit se v Přerově pro saně. Výsledkem bylo sice úspěšné poskládání se do auta a šťastná cesta tam i zpět včetně koupě saní, ale ekonomicky to vyšlo nastejno.
Na místo jsme dorazili ve čtvrtek ve 23h, startovalo se volně od 7:30 do 9hod. Z Roštína vedla trasa hlubokým bukovým lesem na jihozápad až na okraj Chřibů, do Koryčan a dál do vinařského kraje v okolí Kyjova, kde jsme byli až při západu slunce. Původní záměr dojít do tmy na kontrolu č.4 u Kobylích Dolů jsme vzdali, protože se nám setmělo už v Čeložnici, cca na 35. kilometru. V Bohuslavicích jsme si dali se Součkovými v hospůdce posilnění a s čelovkami došli aspoň na 40. kilometr, kde jsme rozložili bivak. Druhý den jsme nestartovali v půl desáté jako v pátek, nýbrž v osm, a na výkonnosti to bylo dost vidět. Zbylých 45 kilometrů jsme absolvovali v čase 13hodin asi se třemi pořádnými pauzami (20-90 minut). Sestup do Salaše, výstup na Vlčák a následně sestup do Roštína byl hodně drsný, protože vytrvalý déšť v kombinaci s rozbahněnými cestami od svozu dřeva v lese způsobil hluboké nezvladatelné kluziště a moje běžecké terénní polobotky okamžitě protekly. Nejzajímavější byl asi úsek Bunč-Roštínská kaple, kdy jsme překračovali padlé stromy a odřezané větve při sestupu za deště a potmě, já s rozmáčenými botami. Naštěstí bylo v tu chvíli do cíle asi pět kilometrů, takže jsme to brali s humorem. Malá roční Helga sice ještě neumí šetřit energii, ale táhla celou cestu a výlet si užila. Zrnovým moc díky za všechny tři naše týmy, moc se nám to líbilo!
Michal šel s Beenou asi hodinu a půl před námi, na rozdíl od nás se dostal na bivak na čtvrtou kontrolu a dorazil někdy snad kolem sedmé, Beenu bohužel neunavil. ;-)
FOTKY NA HTTP://KOLIVLCI.RAJCE.NET!

11.04.2010 19:50:50
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one