ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
A3Ch. Benji - obrázek

A3Ch. Benji - obrázek

kříženec, asi bígl s hrubosrstým jezevčíkem
Láska na první pohled.

Byl v kotci pro nalezence u berounské veteriny a byly mu tři měsíce. Neodolatelně kouzelné štěně. Z očí mu koukali ďáblíci a v kotci chvilku neposeděl. Byl maličký a opuštěný a já tak dlouho přemlouvala mamku, až jsme ho naložili do auta. Mně bylo jedenáct a v Benjim jsem viděla agiliťáckou naději - a to se splnilo.

Od osmi měsíců se mnou trénoval u Martiny Podešťové a od léta 1998 jezdíme po závodech. Nikdy jsem netoužila po vrcholových akcích, takže si vybíráme malá města a tituly necháváme ctižádostivějším.

Benji je kříženec norníka s honičem, čili nenasytný jedlík, hraboš, lovec a tahoun. Je to silná osobnost, vyrovnaný a dominantní pes, který má jasno, za čím jde. Je nepřehlédnutelný a nenapravitelný. Miluju ho.

Benji v roce 2008 oslavil své jedenácté narozeniny a já prosím Nebe, ať mi ho tu ještě pár let nechá. Je to takové moje druhé já. :o)

Závody: hrdě se držím toho, že Benji nebude mít ani ZOPku! Je to agiliťák a na poslušnosti bych ho tlumila. Od roku 2008 běhá Benji na regionálních agility závodech a nezřídka vyhrává nad mladšími psy. Od roku 2005 je to i pes dogtrekkingový, od Fryštáku 2005 se zúčastnil desítek dogtrekových závodů a tréninků, Michal s ním získal titul 2.vicemistra ČR v dogtrekkingu 2006, se mnou vyhrál Podbořanský dogtrekking 2007 apod. Nyní s ním chodíme trasy do 50 kilometrů, které odťape statečně, ale už nejde do tahu, takže budeme kilometráž postupně snižovat.

15.07.2008 23:14:19
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one