ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
Coddy zemřel...

Coddy zemřel...

Cesar Ivrom CS, "Kodýšek", nás v neděli 2.10.2011 opustil. Bylo mu 15 let, 4 měsíce a 9 dní. Coddy byl nejlepší pes, kterého jsem kdy měla. Bezproblémový, hravý, důstojný a ušlechtilý. Co se naučil, to si pamatoval celý život. Mě naučil trpělivosti při výcviku a respektu vůči psovi, kterého cvičím. Nikdy nezapomenu, jak s Terrynkou chytali kapky vody z řeky, kterou jsem na ně jako dítě cákala, a jak u toho výskali. Jak miloval fotbal. Jak mu za odběhnutý parkur agility stačilo trhat a házet trávu, kterou chytal - dělal to pro vzájemnou spolupráci, ne kvůli mě. Těšilo ho to jako hra. Při paralelních závodech a štafetách agility byl rychlý jako borderky, protože měl soutěživého ducha. Nikdy nám neutekl. Věděl, že jeho místo je doma. Poslední rok už hůř chodil, ale pořád obcházel několikrát denně zahradu, jako by věděl, že si musí udržovat kondici. Teprve po 15. narozeninách si se mnou přestal hrát s talířem či uzlem. Poslední týden byl velmi sláb a hrozně zhubnul a já jsem si moc přála, aby usnul sám. Není to tak růžové, ve spánku umře asi hodně málo psů. V sobotu už věděl, že umírá, chodil za mnou a loučil se - jen stál se svěšenou hlavou a nechal se hladit. V neděli ráno odmítl snídani, přestal chodit - potácel se a pak už jen ležel. Naprosto zesláblého jsme Kodýška odvezli na vysvobozovací injekci - nechat ho zemřít přirozeně by znamenalo nechat ho ještě několik hodin trpět. Mám v srdci hlubokou díru po psovi, který přichází jen jednou za život. Po inteligentním a rovnocenném příteli. Ačkoli přes slzy nevidím, co píšu, chci mu ještě tohle veřejné rozloučení věnovat. Coddy se zasloužil o to, že collie se stala mým životním plemenem. Ačkoli to nyní v naší smečce vůbec není poznat, jediné plemeno, které chci časem opravdu chovat, je skotská dlouhosrstá kolie. Coddy, děkuju ti za nádherných patnáct let. Strašně tu chybíš.
Kodýškovi, své lásce koliácké, nejlepšímu pracovnímu koliákovi, frajerovi, elegánovi a fér psovi, přeju, ať mu jeho sportovní srdce ještě chvíli bije, ať ho klouby nebolí a ať se mu tady s námi na tom světě ještě chvíli líbí, snažíme se mu ten důchod udělat co nejhezčí.

Dneska dostal dort z vyvařených prasečích nožek, ale každý den dostává chondroprotektiva a lososový olej do kvalitních granulí. Moc mu přeju, aby se tu měl co nejlíp...jeho mamka Lotka se dožila sedmnácti, tak nějaké předpoklady má...
IMGP0065.JPG
IMGP0069.JPG
IMGP0071.JPG
IMGP0072.JPG
IMGP0065.JPG
IMGP0069.JPG
IMGP0071.JPG
IMGP0072.JPG
Našla jsem pár fotek našeho skotského štěstí...
Léto 1996

Léto 1996

u babičky - 1998, dvouletý

u babičky - 1998, dvouletý

Plzeňský agiliťák 2005

Plzeňský agiliťák 2005

Plzeňský agiliťák

Plzeňský agiliťák

Náš milovaný Coddy si stále hraje, chytá talíř ve vzduchu, tahá nás za rukávy, na gesta má perfektní poslušnost. Chodí pěkně, dokonce zvládá 10ti kilometrové výlety. Zima pro něj byla těžká, v mrazech nosil zateplovací deku, ale nyní se s Terrynkou hřeje v jarním slunci a myslím, že je to spokojený důchodce.
P1090111.JPG
P1090133.JPG
P1090128.JPG
P1090129.JPG
P1090111.JPG
P1090133.JPG
P1090128.JPG
P1090129.JPG
CODDY - obrázek

CODDY - obrázek

Cesar Ivrom cs (Let´s Be Good z. Grönegau x Arleta z Vrchovských roklí)
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one