ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
Rozhodla jsem se stručně napsat své zkušenosti s krmivy, které mi přišly během let pod ruku, snad to někomu může pomoci v orientaci či rozhodování. Každý může mít s krmivy jinou zkušenost; ta moje vychází z krmení odchovaných štěňat, psů ve sportovní/výcvikové zátěži a nyní i starých psů chovaných venku.


CDvet - fit croc

Zatím nejlepší zkušenost. Granule jsou zastudena lisované, čili jsou mnohem bohatší o enzymy a výživné látky než běžné, extrudované granule. Díky lisování nebobtnají v žaludku a nehrozí torze. Jsou i mnohem úspornější na přepravu, tj. do batohu na cestu úžasná věc. Shadow, který měl po všech vyzkoušených granulích průjem, má kvalitní pevnou stolici po CDvet Fit Croc. Bero už na ně přešel taky a pomalu na ně přesedláme i s haskounkami.

ACANA
Acanou jsem krmila téměř 10let. Kvalita základní řady a zátěžovky odpovídala prémiovému krmivu, základem je kuřecí maso. Štěněcí Acana způsobovala většině štěňat průjem a byla slabá (málo tučná). Acana pro štěňata velkých plemen způsobovala průjem mnohem méně než základní štěněcí řada a mnoho našich psů na ní krásně narostlo. Od té doby firma dvakrát změnila koncepci, takže dnes to může být všechno jinak.

K9
Rovněž kuřecí krmení, v porovnání s Acanou celkově méně tučné a možná i s nižším podílem masa. Snášena i starými psy (krmila jsem stále řadou maintenance, protože i ta má pouze 12% tuku). Slušné premiové krmení, psi měli pěknou srst, ale velkou stolici.

PROPLAN
Pro krmení smečky bez možnosti odběru s nižší cenou se Proplanem krmit skoro nedá, je drahý. Nicméně v porovnání s předchozími krmivy výrazně masovější, výživnější a celkově perfektně stravitelný. Všichni psi, včetně alergiků, měli pěknou srst i stolici. Příjemná je vysoká vydatnost - stačí malé dávky. Zkušenost se základní řadou a řadou zátěžovou.

BRIT CARE SUPERPREMIUM
Superpremiové krmení české výroby, základem je masová moučka. Dlouhodobé krmení řadou Salmon (losos a brambory) má skvělé výsledky u psa s autoimunitním onemocněním: kromě toho, že se zklidnila alergie, nabral pes hustou kvalitní srst a výrazně se mu zlepšila stolice (malá, pevná). Řada Activity s 20% tuku je velice příjemně výživná, řada pro dospělé psy velkých plemen má na potřeby velkých psů držených na zahradě příliš nízký obsah tuku (13%). Uvítala bych v Adult Large Breed i Salmon&Potato tuk nejméně 17%.

BRIT PREMIUM
Kuřecí krmení s mnohem nižším podílem masa než superpremiový Brit Care, po přechodu z K9 na Brita psi výrazně zhubli a začali línat. Kdybych krmila dvojnásobnými dávkami, než jsou předepsané, asi bych je vyživila.

ANKA
Srovnatelná s K9. Dobře přijímaná i od starých psů.

HAPPYDOG
V září 2010 jsem koupila první pytle. Jsem zvědavá, jestli bude vyhovovat. Zatím se tváří, že je podobná jako Anka či K9, ale levnější (profi line 20Kg). Zkoušíme zátěžovku s 30% bílkovin a 20% tuku. Podle složení je dominující surovinou pšenice, pak kukuřice a pak teprve kuřecí maso, tak uvidíme...

BEWI DOG
Na tomto krmení vyrůstali v letech 1996 - 1997 naše štěňata Coddy a Terry. Kvalitní premiové krmivo, dobře stravitelné, poměrně ekonomické. Kdo ví, jestli ještě existuje.

SPORTMIX
Kuřecí/pšeničné krmivo, v porovnání s K9 je méně masové a hůře stravitelné. Většina psů po něm měla průjem. Beena hubla i po zátěžovce, zhoršila se jim kvalita srsti.

NUTRI CAN
Velice slušná volba, myslím, že dokonce české výroby. Kuřecí, ale dobře stravitelné. Po tomto krmivu psi z VZ Grabštejn výrazně nabrali kondici i kvalitu srsti. Větší stolice - ale to je u premiovek normální.

FITMIN (DIBAQ)
V letech 1999-2001 jsem s Fitminem byla celkem spokojená, ačkoli nebyl tak výživný, aby stačily předepsané dávky.

DELIKAN
Vyhrála jsem několik pytlů; krmivo obsahovalo sóju (rok 2002), psi po něm měli průjmy a ubrali na váze. Neměli pěknou srst.

PEDIGREE
Vyhrála jsem v průběhu let mnoho pytlů: vždycky jsem to skrmila, ale vždycky se stejným výsledkem: zhoršení kvality srsti, zvýšená potřeba příjmu vody (vysvětluji si to zvýšeným obsahem soli v krmivu), obrovské hromady stolice mnohokrát denně, potřeba velkých dávek, aby nehubli. Kamarádčina borderka po celoživotním krmení touto značkou zemřela na selhání jater, která už nezvládala nápor soli.

Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one