ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

tréninky podzim 2012

Ve čtyřspřeží s tříkolkou jezdíme letos od 2.10. Momentálně máme naježděno kolem 50km (trasy 6-12km) v poměrně rychlém tempu, za které mohou prudké svahy Českého krasu. 
Tento víkend nás čeká Reingers (MID 15km), za 14 dní domácí Točník (MID 17km). Zvažujeme Běleč a pak v zimní sezoně určitě dva saňové závody v kategorii MID.
Dnešní trénink byl hodně divoký. Lesní cesty plné umrzlého sněhu, ale docela se to dalo, akorát člověk nesměl brzdit. Přejezd nejvyššího kopce po zasněžených loukách byl na saně a ne na káru, prudký sjezd z Koukolovy hory se zmrazky lítajícími do obličeje stál za to. Psi makali a v tu chvíli jsem si říkala, že čtyřka bohatě stačí, že se šestkou tyhle terény jezdit nebudu! Při výměně leadra (na Beenu je tohle tempo prostě už moc a chce běhat vzadu) jsem nestihla dojít od čela ke káře a zdrhli mi, protože v křoví před námi zapraskaly větvičky (asi srna, bývají tam): káru vlekli asi 25m za sebou, než konečně zareagovali na moje nepříčetné "STŮŮŮŮJ!!!". :-) Hlavní aktér samozřejmě Helga, Shadow jako její pravá ruka! Káru během úprku převrátili na bok a zablokovali brzdu, takže cesta domů (1,5m volný sjezd) byla opravdu rychlá. Na tohle tempo a takovou náruživost jsem dosud nebyla zvyklá - příchodem Shadowse do smečky jsme rázem o úroveň výš. Držte nám pěsti, o víkendu jedeme do rakouského Reingers na závody psích spřežení v kategorii MID (15km) a pro Shadowse to bude závodní premiéra!
30.10.2012 00:35:58
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one