ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
Jako kdybych se s tím počasím domluvila - den poté, co jsme s Boříkem přivezli káru, roztál u nás sníh, snad abychom mohli trénovat. Začala jsem se psy na čtyřech kilometrech, postupně bych se chtěla dostat na 20km. Beena dře poctivě, dává do toho všechno; Bero sice občas flinká, ale zase zatáčí perfektně na první povel. Takže nám začíná období zabahněných obličejů. :-)
Skijöring na Šerák a Keprník (31km) - obrázek

Skijöring na Šerák a Keprník (31km) - obrázek

Ve čtvrtek jsme naložili do auta Beenu a Bera a vydali se do Šumperka pro novou mushingovou káru. Když už jsme jeli pod Jeseníky, dojeli jsme až do Lipové, kde jsme si u Gejzy Sökyho nechali auto s károu. Ještě před setměním jsme nasadili běžky, zapřáhli psy a po zelené se vydali s krosnami "natěžko" na Miroslav, tam po žluté na Šerák (1351m.n.m.). Hospoda měla oficiálně zavřeno, ale milá mladá obsluha naštěstí v půl deváté večer byla ještě svěží, a tak jsme si dali tři šeráky a večeři. Kolem jedenácté večerní jsme sestoupali na Obří skály, kde jsme spali v turistickém přístěnku. Návětrná strana srubu byla zrovna ta otevřená, takže jsme se probudili zavátí sněhem. Naštěstí byly naše spacáky opravdu do mrazu a vyspali jsme se vcelku kvalitně. Horší bylo ráno vlézt do pohorek, které byly zmrzlé na kámen. A kde jsme se rozehřáli? Na Šeráku v hospodě! Po obědě jsme se dali po červené hřebenové na Trojmezí, Keprník (1436m.n.m.), Vřesovku a Červenou horu. Chtěli jsme jet dále po zelené na Točník a pak po modré zpět na Šerák, ale cesty nebyly projeté a nám nezbývalo moc světla, takže jsme se vrátili na Šerák. Obsluha nás už vítala širokým úsměvem. Potkali jsme výpravu na běžkách, která jela z Ramzové - a byli to pracovní kolegové Marka Zrny! Na vrcholu se rozehřívali před sjezdem ramzovské sjezdovky... V hospodě jsme zuli běžky a po žluté zpět do Lipové jsme šli v pohorkách. Bero a Beena byli skvělí - táhli dva těžkotonážní turisty s krosnami a vratkou stabilitou a moc jim pomohli. Na některé sjezdy jsme je radši pouštěli navolno, ale jen na ty nejprudší. V Lipové jsme přespali u laskavých a pohostinných Sökyových - ještě jednou děkujeme!

FOTKY: http://kolivlci.rajce.idnes.cz/Serak_a_Keprnik/

Skijöring na Třemšín - obrázek

Skijöring na Třemšín - obrázek

V sobotu dopoledne jsme vyrazili do Březnice, odkud jsme měli naplánovanou trasu na Třemšín (827 m.n.m.). Zapřáhli jsme Bera a Beenu a vydali se po modré turistické. Běžky jsme zatím nesli a čekali jsme, až vlezem do lesa, že je obujeme. Sněhu bylo pár centimetrů, zato jinovatky bohatě. Krajina byla krásná, ale na běžky sněhu málo. Nakonec se nám podařilo postavit na lyže na úpatí Třemšína. Dlouhé, táhlé stoupání za nás odmakali psi. Tu a tam jsme zavadili o větší kámen, čnějící ze sněhu, takže skluznice lyží dostaly zabrat. Na vrcholu Třemšína jsme se posilnili jindřichohradeckým rumem a rozjeli se s šílenými, rvoucími psy z vrcholu do Hutí. Bylo skoro devět hodin a nám nejel žádný spoj. Shodou náhod a díky velkému štěstí jsme sehnali ubytování v táboře Duha, kde jsme poseděli v hostinci u piva a živé hudby a ještě k tomu dostali pozornost podniku - pečené kuře. Ráno jsme se z Duhy vrátili do Hutí, kde jsme nabrali pramenitou vodu, a pokračovali šest kilometrů do Rožmitálu. Za cíl jsme si určili hospodu na náměstí, kde točili dobré pivo a vařili dobrá jídla.

FOTKY ZDE! http://kolivlci.rajce.idnes.cz/Na_bezkach_na_Tremsin/

Jela jsem kategorii C - open s haskouny Beenou a Buddym a belgičákem Berem.
Silvestr jsme strávili ve znamení dogtrekkingu a haskouních tréninků...
Mushing - obrázek

Mushing - obrázek

Sport psích spřežení...
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one