ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Kim Blue Akbara x Cira Strž

Beena se narodila ve Veclově u Míry Kremličky a Ireny Polanské. Jednou, když jsem ve Veclově byla během jarních prázdnin, jsem si všimla fenky, kterou jsme nikdy nezapřahali. Dvouletá Beena neměla využití a naučila se perfektně lézt po kari síti a využívat svůj hlas ve všech intonačních variantách. Protože Michal neměl psa na dogtrekking a Beena je z pracovní tažné haskouní linie, spojili jsme příjemné s užitečným - Míra nám Beenu dal a my z ní udělali dogtrekového sportovního psa. Díky Beeně jsem se pak dostala blíž k mushingu - když má Beena kondici, není lehké ji unavit.

Je legrace mít seveřana ve smečce ovčáckých psů! Beena uvažuje úplně jinak, tak nějak přírodně, a je naprosto bezprostřední. Nezřídka se celá rodina směje Beenčiným kouskům, je opravdu kouzelná. V běžném životě je to flegmatik a jak říká Míra "salámista" - ale zdání klame! Když se jde zapřahat, může si vyřvat hlasivky - a pak v postroji do toho dá všechno. Je poctivá a práci miluje, takže nám dělá radost...

V letech 2007-2009 absolvovala snad všechny dogtrekové závody a řadu tréninků, dogtrekových i ve spřežení. Z mushingových závodů běžela MČR v canicrossu 2007, Reingers (kára, sprint)2007, Českou Kanadou 2010 (saně, mid), Effipro Cup 2010 (káry, mid). 

Od roku 2011 máme vlastní čtyřčlenné spřežení - Beena je hlavním motorem, je skvělá. Může být vpředu jako spolehlivý leader (to až poslední dobou :-) nebo jako skvělý silný vytrvalý zadák. 

V březnu 2012 ze zdravotních důvodů kastrována, naštěstí běhá dál bez ztráty výkonnosti!

Beena 2015

Beena 2015

Beena má novou funkci :-)
Rok 2016

Beeně bude letos 13let. Je zdravá, vytrvalá, jen je čím dál pasivnější, línější. V postroji ještě táhne, ale svou rychlostí, a tak je ideální pro canicrossové závody naší dcery :-) Žere poměrně dobře, i když jí to trvá dlouho a je potřeba ji s krmením zavřít do kotce, protože furie Silvina by jí všecko sežrala.
Chodíme s ní pravidelně v rámci rodinných výletů a vycházek, takže možná i častěji, než s mladými psy.
Beena sedmiletá - obrázek

Beena sedmiletá - obrázek

Beena se věkem hodně zklidnila. Neburácí doma tolik, když jeden den nejde ze zahrady na výlet, celé léto se válí na verandě a chodí kontrolovat, jestli na kompostě nepřibylo něco k snědku. S Helgou si stále hraje, na Šedého nereaguje. Do dvojky na bikejöring ji Bořek ještě bere, zejména na tratě nad 15km - Helga je sice rychlejší, ale Beena vytrvalejší. Občas po trase nad 50km zlehka kulhá na pravou přední, tak snad ještě pár let vydrží být Michalovou společnicí na longy.
Malý výběr fotek z loňského roku a letošní zimy
Bee (1).JPG
Bee (2).JPG
Bee (3).JPG
Bee (4).jpg
Bee (5).jpg
Bee (6).JPG
Bee (7).JPG
Bee (8).JPG
Bee (9).JPG
Bee (10).JPG
Bee (11).JPG
Bee (12).JPG
BEENA - obrázek

BEENA - obrázek

Kim Blue Akbara x Cira Strž
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one