ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
BEENA - obrázek

BEENA - obrázek

Kim Blue Akbara x Cira Strž
Beena se narodila ve Veclově u Míry Kremličky a Ireny Polanské. Jednou, když jsem ve Veclově byla během jarních prázdnin, jsem si všimla fenky, kterou jsme nikdy nezapřahali. Dvouletá Beena neměla využití a naučila se perfektně lézt po kari síti a využívat svůj hlas ve všech intonačních variantách. Protože Michal neměl psa na dogtrekking a Beena je z pracovní tažné haskouní linie, spojili jsme příjemné s užitečným - Míra nám Beenu dal a my z ní udělali dogtrekového sportovního psa. Díky Beeně jsem se pak dostala blíž k mushingu - když má Beena kondici, není lehké ji unavit.

Je legrace mít seveřana ve smečce ovčáckých psů! Beena uvažuje úplně jinak, tak nějak přírodně, a je naprosto bezprostřední. Nezřídka se celá rodina směje Beenčiným kouskům, je opravdu kouzelná. V běžném životě je to flegmatik a jak říká Míra "salámista" - ale zdání klame! Když se jde zapřahat, může si vyřvat hlasivky - a pak v postroji do toho dá všechno. Je poctivá a práci miluje, takže nám dělá radost...

Od roku 2007, kdy jsme Beenu přivezli, absolvovala snad všechny dogtrekové závody a řadu tréninků, dogtrekových i ve spřežení. Z mushingových závodů běžela MČR v canicrossu 2007, Reingers (kára, sprint)2007, Českou Kanadou 2010 (saně, mid).

15.07.2008 22:52:44
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one