ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY
Fotky z Točníku 2012

Fotky z Točníku 2012

V rubrice MUSHING nový článek o závodech spřežení na Točníku!
SHADOW JE CHOVNÝ

SHADOW JE CHOVNÝ

Na bonitaci KCHČSV v Českém Brodě získal Shadow kód A67 0h P1 - tj. 67cm vysoký, povaha dobrácký, soulad se standardem výborný, CHOVNÝ I.
DKK 0/0 a DKL 0-0, Cair Potomok vlkov je k dispozici pro chovatelské stanice jako plemeník. 

Fotku jsem si půjčila od Terky Dohnalové (sdivokoukrvi.cz), děkuji.
V rubrice "Dogtrekking" - "2012" naleznete reportáž z treku Krajem Karla Hynka Máchy.
Úspěšný Nadějkov - obrázek

Úspěšný Nadějkov - obrázek

O víkendu jsme byli se Shadowsem na klubové akci československých vlčáků. V sobotu závod dle ZZO a stopa dle ZVV1 (V ZZO 2. místo a stopa za 74bodů bez posledního předmětu)
V neděli byla speciální výstava ČSV. 
Shadow vyhrál mezitřídu, nejlepšího psa a VÍTĚZE PLEMENE!!! To bylo příjemné překvapení. Dostal krásný široký ručně dělaný kožený obojek, který je pro něj skoro škoda :-)))
Nejlepší fenou byla Shadow (Black Shadow Arqeva), naše kamarádka z Jinců, která byla i první v závodě ZZO před Šedym.
V sekci Dogtrekking - rok 2012 přibyla stručná reportáž ze Stezky vlka, která byla letos jako závod poslední...příští rok snad zas jako SPDčko :-)
Kromě Oblastní výstavy v Hořovicích, kde se zadával jen Oblastní vítěz, jsme se zúčastnili ještě ortodoxní vlčákovské akce, klubové výstavy ČSV v Jevišovicích, Než jsme přišli na řadu, tak jsem málem zmrzla, protože lilo jako z konve a já měla jen sandály bez ponožek...psi třída mladých šli někdy kolem poledne, ze tří jsme se dostavili dva. Rozhodčí Iveta Nováková měla těžkou práci, protože Gáj z Údolí ticha byl taky standardní a pěkný, ale úplně jiný. Shadow je hodně samčí, mohutný, velkou hlavu, dlouhý formát...Gáj vysoký, krátká záda, maličké ucho, lištička. Shadow 1,5 roku, Gáj teprve 10 měsíců. Nakonec to dala nám! Ale do poslední chvíle nevěděla :-) Zvítězil prý Shadowsův pohyb, který jí imponoval. Na vítěze mladých (BOJ) jsme z časových důvodů nečekali a dostala ho Freya Sotis. Bůhví, jak by to dopadlo, jsou si typově dost podobní.. 
Do sekce Dogtrekking - 2012 přibylo vyprávění z aktuální proběhnuvší akce! Jinak léto trávíme pachovými pracemi, poslušností, výlety v postrojích, hodně plaváním a chystáme se na výcvikový tábor, na což jsem teda dost zvědavá. 
Shadow měl úspěch i na své druhé výstavě, tentokrát v Českých Budějovicích. Slovenský rozhodčí J. Matyáš ho velmi pěkně ohodnotil a udělil mu další CAJC. Ve třídě mladých byl jediný, což mě překvapilo, protože to byla mnohem větší výstava než lednová národní. V soutěži o mladého jedince se utkal s Yuppi Eden Severu, která na rozdíl od Shadyho nebyla vylínalá ani neměla oteklý čumák, takže získala BOJ. 
Jarní údržba - obrázek

Jarní údržba - obrázek

Beena byla dnes na poměrně složité operaci: přišla o malými nádůrky posetou dělohu a o velký nádor na mléčné žláze, navíc během operace doktor objevil ještě tříselnou kýlu, tak ji vyřešil taky. Byla na stole nebožačka dvě hodiny, ale považujeme to za rozloučení s její rakovinou a dejte už jí, nádory, nadosmrti pokoj.
Takže Beenka si dá měsíc relax a lázně, zatímco s ostatními zvyšujeme kilometráž a těšíme se na nejbližší treky (Železné hory, Vysočina, Jeseníky)!
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one