ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Agility závody Plzeň

Agility závody Plzeň - obrázek

Agility závody Plzeň - obrázek

Po roce jsem se vydala s Berem a Benjim na závody agility do své milované Doubravky. Dva dny před tím jsem si byla zaběhat u Vlaďky Čištínové na zdickém cvičáku (to byla hrůza, motala jsem se mezi překážkami jako mimoň), a tak jsem se do toho zas trošku dostala.
Protože nám hárají feny, Bero s Benjim byli totálně zamilovaní a teprve po cestě vlakem a průchodem plzeňským lesoparkem se probrali a začali mě vnímat.
Celý den pršelo, střídalo se mrholení a slejvák, a to pan Benji jako starý pán opravdu nemá rád. První parkur, jumping, zaběhli oba psi čistě - Benji jako 5. nejrychlejší a Bero asi osmý nebo desátý, běžel opatrně a nejistě a bylo vidět, že dlouho pořádně neběhal.
Ve zkoušce jsem přehlédla, že Benji vynechal tyčku slalomu, a diskli jsme se, Bero odběhl už jistěji než předchozí parkur, ale podařilo se nám odmítnutí u tunelu (nejasný povel ze strany psovoda).
Třetí parkur, open agility, byl pro Bera nejúspěšnější: probudilo se v něm konečně agiliťácké nadšení, běžel naplno a čistě a byl druhý po borderce Jessince Verči Marečkové. Benji skočil zónu na kladině, takže byl zase pátý.
Přes zimu nechám agility spát, Bero se svou zimní srstí v přetopených halách trpí, ale na jaře, bude-li Benji ještě tak čiperný, ve svých třinácti letech, bych ještě na pár závodů zajela.
18.10.2009 11:59:37
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one