ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Výcvik a trénování na podzim

Výcvik a trénování na podzim - obrázek

Výcvik a trénování na podzim - obrázek

Naši psi mají napilno: 2-3x týdně trénink spřežení, 2x týdně stopy, 1x týdně obrana a mezitím dogtrekové výlety v postrojích. Beeny se teda týká jenom ta práce v postroji, ačkoli už jí asi taky hrabe - včera vystřelila za hozeným tenisákem A PŘINESLA MI HO! Podruhé už ne, ale stejně, haskoun!
S károu je legrace. Před startem se začně těšit nejdřív Helga, pak i Beena, to se hned chytne Shadow a nakonec píská i Bero. Start (máme 300m po asfaltu) je tryskový, můžem jet tak 40km/h. Zatím jim dávám trasy 6-10km, takže zvládají celou cestu cválat kromě dlouhého prudkého výstupu s převýšením 500m na 2km, kde se káry jen držím a jdu po svých. Shadow je ve směrových povelech tak poctivý, že ačkoli je jako zadák, reaguje na gee a haw dřív než Helga s Berem. Když byly vepředu dámy (Beena, Helga), neměla jsem v některých místech šanci, tak jsem si tam dala Bera. Dámy holt lépe poslouchají manžela. :-)
Pro pachové práce se snažím nacházet pokaždé jiné prostředí a povrch. Bero se na stopě úžasně srovnal, víc se soustředí a je schopen čuchat i na oranici nebo větrném svahu, což dřív nebyl. Označování předmětů má bleskové, ale chvilku pak má problém navázat a dál se soustředit. Příští rok ho čekají stopařské speciálky podle IPO a základní zkoušky, ke kterým jsme se dřív nedostali: IPO-V, ZM.
Shadow se naštěstí na stopě soustředí na práci a neskáče po myších, což je skoro div, ale je znát, že má rád stopy od 15minut do 1hodiny, mladší ani starší mu zatím moc nejdou. Označování předmětů je ve stadiu "aha, takže když tohle potkám, tak mám lehnout?..."jo a tohle je taky ono?" :-) ale sleduje stopu nadějně. Na zkoušky mu dávám čas, tipuju, že za rok na podzim půjde na základní sranda zkoušky (ZZO, ZOP, ZPU1) a možná stopařské sólo zkoušky podle IPO; jestli se rozkouše, kdo ví...
24.11.2011 21:21:04
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one