ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

O putovní pohár KK Lety

V úterý 1.5. jsme se zúčastnili otevřeného závodu na našem cvičišti. Shadow si pro legraci zkusil ZZO, ačkoli na ni zdaleka nemáme dodělanou poslušnost, Bero šel v ZVV1, kde jsme nehodlali nijak zářit (je to osmiletý nemocný pes), ale poslední dobou vypadaly stopy i obrany velmi pěkně a poslušnost má spolehlivou, takže jsme se těšili. 
Ještě v neděli jsme přijeli kousat na Romana Šonského, který závod figuroval - bylo kolem poledne, velké horko, ale Bero odkousal nadšenou a temperamentní obranu s pěknými zákusy. Přijela i Maruška Hartmanová z Jinců s fenkou ČSV Shadow a já jsem Shadowse taky vytáhla. Shoda jmen psů je čistě náhodná! :-)
V den závodu byl od rána červencový pařák, teploty rychle vylétly na 30"C. První disciplínou byly poslušnosti ZZO. Shadow šel jako úplně první závodník, plný energie, roční pes bez dodělaného výcviku. Splnil všecko - odvolání dokonalé, přivolání už ne tolik...druhý povel, chůze slušná, chvílemi zapomínal, že má jít u nohy, oční kontakt se nekonal, polohy super, aport pěkný, jen jsem ho hodila do rozházených pamlsků, co tam někdo nechal, takže jsem ho druhým povelem musela upozornit, co má dělat. Odložení veselé (válel sudy). IPácký rozhodčí Ryneš se na strhávání bodů s potěšením vyřádil. Dal mu 40 (max. je 60), ale já jsem ráda, že jsem si ho tím nijak nezkazila a až Shadow dospěje, ukážeme mu, že i vlčák může hezky cvičit.
Stopy: Nejdřív šly stopu ZVV2, které ještě stihly rosu. My šli jako druzí v 35cm vojtěšce hustě prokvetlé pampeliškami, které pouštěly chmýří, celé na slunci, horko k zalknutí. Bero hezky vyšel, sledoval, pak se mu do čenichu dostalo chmýří, začal frkat, zastavoval, aby se nadechnul, ale snažil se pokračovat. Vystřihl lom, krásně rychle označil předmět, ale pak přešel druhý lom a vzdal to, protože skoro nemohl dýchat. Dostal od M. Kasíka 56 bodů, což je čestné. Na stopách padlo hodně nul, podmínky byly nelidské.
Poslušnost byla v pravé poledne, v ukrutném horku, ale Bero ji má rád, tak mi šel moc pěkně. Dva povely na odvolání, přivolání super, chůze pěkná, polohy pomalejší (horko), ale bez chyby, odložení za pochodu rychlé, ale bohužel střelba přišla pozdě a Bero ve svém uvařeném stavu se zvedl, takže druhý povel, aport cvalem tam i zpět, ale přinesl mi ho šejdrem. Bylo by to tak na 85 bodů, Ryneš nám dal 76, jako by to bylo IPO. Jo, byl to závod, měl nárok. No a na obranu už jsem snad neměla ani chodit, pes byl z horka úplně gumový a choval se úplně jinak. Revíry, které má velmi efektní, oběhl dva sám a třetí na tři povely, vyštěkal figuranta vzorovně, první prohlídka v pohodě, zákrok slabší, ale provedl, hladké udržel na půl huby, běžel pomalu a neměl sílu, a na závěr neustál odolnost, takže anulovaná celá obrana... Spíš jsem měla pocit, že ten úder pro něj byl posledním důvodem, aby se na to vykašlal. Každopádně to na Bera bylo moc a jestli ho vezmu někdy ještě na závod, tak na podzim, tyhle tropy špatně zvládá i na procházce s kočárkem :-) 
Shadow a Shadow se krásně vycákali a vylítali u Berounky a jinak to byla milá akce plná setkání s lidmi, které jsem leta neviděla. 

Fotky jsou z nedělního tréninku, postupně budu přidávat další.
IMG_3965.jpg
IMG_3966.jpg
IMG_3977.jpg
IMG_3982.jpg
23.02.2013 02:35:00
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one