ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Mělnický trojboj 2008

Mělnický trojboj 2008 - obrázek

Mělnický trojboj 2008 - obrázek

S Berem, Benjim a Terry a Peťou Dvořákem s Narranderkou jsme se zúčastnili závodu se třemi disciplínami: minidogtrekking, agility a netradiční poslušnost. Závod pořádali mělničtí agiliťáci a moc se jim povedl!
V pátek po zkoušce kapely, kterou s námi absolvovala naše Terry, mi brácha k vlaku přivedl Bera a Benjiho a já vyjela do Běchovic, kde jsem měla sraz s Petrem Dvořákem. Jel do Mělníka autem - vlaky tam mají prapodivné intervaly. Přijeli jsme do kempu, kde jsme v tuto podzimní dobu stanovali jenom my, a ráno jsme vyrazili do areálu sportoviště, odkud se startoval mimidogtrekking. Trasa byla dlouhá cca 25km. Vedla přes Mělník a pak směrem na Kokořínsko - polními a lesními cestami. Okruh byl moc pěkně připraven, a navíc ho okořenil podzim svými barvami. Měla jsem v postrojích všechny tři psy, takže jsme šli svižně a v cíli jsme byli za necelé čtyři hodiny. Petrovi to vyneslo druhé místo v kategorii mužů a mně 5.-6. místo v ženách. Dvanáctiletá Terry táhla poctivě jako zamlada, měla jsem z ní radost.

Sobotní program se odehrával přímo na stadionu - v jedné části se stavěly parkury agility, ve druhé probíhala netradiční poslušnost. Každý závodník dostal bodovací kartu a absolvoval přenesení psa (v náruči nebo v kárce), chůzi se psem, kdy ve stejné ruce, kde máte vodítko, nesete kelímek s vodou, hod pěti předmětů na cíl (jednalo se o plechovou pokličku, paličku na maso, plyšový míček, sbalenou stopovačku a pětilitrový kanystr s vodou)... Další disciplínou bylo "hypnotizování buřta". Začínáte se psem u nohy. Pak od něj bokem ustoupíte tři kroky, a nakonec ustoupíte tři kroky dozadu. To býval kámen úrazu! Bero sice poslechl a buřta se nedotkl, zato Terry i Benji využili okamžiku, kdy jsem ustoupila z jejich dohledu, rozhlídli se nalevo napravo a buřta si v klidu a pomaličku vychutnali. :-) Byli roztomilí. Petrova Narranderka (australský honácký pes) je roční štěně, a přesto vzorně počkala, než jí Petr buřta povolí! Následovala disciplína "chůze mezi hračkami a buřty na zemi", což spousta psů nesla dost těžce, dokonce jeden pes se po odchodu z placu vyvléknul paničce z vodítka a tryskem letěl buřty sesbírat. Poslední disciplínou bylo "sedni" a "lehni" zároveň se psem; všichni moji psi si lehli, když jsem si k nim sedla, zato leh zároveň jsme provedli efektně. A nakonec měl každý člověk vymyslet básničku na svého psa - a já třikrát! Napíšu sem aspoň verše, které jsem věnovala naší staré německé ovčačce Terry:

Černá jako uhel

Hluchá jako dub

Svaly už má tuhé

A chybí jí zub

:-)

V agility se nám docela dařilo - Benji vyhrál jumping i agility v kategorii medium (čisté běhy, jen trochu pomalejší než obvykle), Terry byla sama v kategorii veteránů a navíc běžela oba běhy čistě (neodolatelná důchodcovská postupovka 2,2 m/s) - a hlavně běžela pružně a nic ji nebolí, což je v jejím věku skvělé. A Bero běžel jumping čistě a agility s odmítnutím u tunelu, ale dohromady se umístil jako druhý (za svou sestrou Benetnash, Verča tam byla totiž taky). A Nany běžela s Petrem v kategorii štěňat, a byli v součtu třetí (v této kategorii se nediskvalifikovalo, a tak mohli mít svých 25 trestných bodů. :-) )

Chtěla bych poděkovat Verče Brunhoferové, že mi o této akci dala vědět, Ivče Peškové, že měla energii a chuť takovou věc uspořádat, svatému Petrovi za počasí, které bylo nejlepší, jaké mohlo být, a Petrovi Dvořákovi za to, že ačkoli je z Chrudimi, dovezl mě domů - a musel kvůli tomu dvakrát přes Prahu... :-)

Fotky zde: http://kolivlci.rajce.idnes.cz/Melnicky_trojboj_2008/

06.10.2008 10:10:43
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one