ŽIVOT S BEREM, BEENOU, HELGOU, SHADOWSEM A NĚKOLIKA KOŇMI Z KOZÍ HŮRKY

Záchrana kotěte

Záchrana kotěte - obrázek

Záchrana kotěte - obrázek

Už počtvrté v roli zachránců...tentokrát s pomocí vlčice.
Včera odpoledne si brácha všiml, že Beena popochází po zahradě a divně se chová. Když k ní přišel blíž, uviděl, jak jemně v hubě poponáší dvě slepá a téměř bezvládná koťata. Lízala je a chovala se velmi mateřsky... Nicméně koťata jsme jí vzali a prohlédli je. Byla tak týden stará. Černý kocourek měl hluboké rány a ještě večer pošel, ale kočičku jsme stihli promasírovat a odblešit, napojit teplým syrovátkovým roztokem a uložit ji do krabice s teplou lahví. Kočička řvala z plných plic, a tak bylo jasné, že plíce má zdravé, snad i ostatní vnitřnosti. Krásku s divokým zbarvením jsme pojmenovali Petruška, podle toho, kdo měl včera svátek.

Fajn, kotě usnulo u teplé lahve, ale co dál...musíme jí najít kojnou chůvu. Takže najít někoho, kdo má čerstvá koťata, a zkusit, zda by si nevzal Petrušku domů. Našla jsem si na internetu inzeráty z našeho okolí a nakonec se podařilo domluvit s výbornou paní Magdou Kořínkovou z Chyňavy, která nás velmi laskavě přijala a hned uložila Petrušku mezi svá, již koukající, koťata. Dnes ráno nám paní volala, že Petruška přežila noc, tak věřím, že už je nejhorší zažehnáno... Od prvního okamžiku bojovala o svůj život jako drak, je to taková malá tygřice. :o)

Loni touhle dobou jsme řešili ukradeného kareláka Charlieho, před pěti lety tři štěňata (blue merle křížence border kolie, která někdo vyhodil u nás z auta) a před deseti lety identická koťata s těmito, která nám někdo v krabici od bot přehodil přes plot, přímo Terrynce pod nos.

Proč? Proč lidi házejí koťata na zahradu, po které běhá pět psů???

18.08.2008 11:44:05
Juliana_boiohaemum
Vítej, kdož vstoupils. Zanech nám v návštěvní knize vzkaz, budeme tomu rádi. :-) Berovlci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one